این پست را با استفاده از دکمه های زیر، در شبکه های اجتماعی با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

اینجا و در این پست با هم 7 دلیل را بررسی می‌کنیم که چرا کارت ویزیت هنوز در دنیای دیجیتال هم یک ابزار با اهمیت بازاریابی به حساب می‌آید.

اکثر کارهایی که در روز انجام می‌دهیم دیجیتالی هستند. ارسال ایمیل، امضا قرارداد و شرکت در جلسات اما کارت ویزیت چیزیه که به این زودیا نسخه دیجالی نمیتونه به‌طور کامل جاش رو پُر کنه.

در ادامه دلایلی را که چرا کارت های قدیمی ویزیت همچنان مهم هستند را بررسی می‌کنیم و بهتون میگیم که چرا همیشه باید جیبتون از کارت های ویزیتتون پر باشه.

راهنما و دسترسی سریع به مطالب طراحی کارت ویزیت
  Add a header to begin generating the table of contents

  7 دلیل اهمیت کارت ویزیت

  آیا کارت های ویزیت هنوز هم در دنیای دیجیتال جایگاهی دارند؟ آیا در جهانی که پیدا کردن افراد به لطف شبکه‌های اجتماعی روز‌به‌روز آسان تر می شود و همچنین وجود سایتی به نام لینکدین که بسیاری از مشاغل و افراد با تخصص های مختلف در آن عضویت دارند؛ نیازی به کارت ویزیت هست؟ پاسخ جالبی برای سوال های بالا در قسمت پایین برای شما آماده کرده‌ایم.

  با وجود تمام پیشرفت های دیجیتالی، کارت های ویزیت هنوز جایگزینی ندارند.به نظر می رسد که اتوماسیون قرار نیست جای آنها را بگیرد.

  بیشتر مقامات شرکت‌ها هنگام دست دادن با مشتری بالقوه، کارت ویزیتی را در جیب خود نگه می دارند و کارت ها را به شخص تحویل می دهند. کارت ها برای رونق تجارت در نمایشگاه‌های تجاری ، سمینار ها یا یک جلسه تجاری مفید هستند. این کارت ها فقط اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، آدرس وب سایت و سایر موارد را در خود ندارند. استراتژیست های زیرک کارت های ویزیت را به طرح‌های چشمگیر تبدیل می کنند. این طرح در مسیر منافع کسب و کار حرکت می‌کند. هر عنصر طراحی گرافیک مانند رنگ, تایپوگرافی, فضا, تصویر,  لوگو و غیره برای رسیدن به نتیجه مطولب در کنار هم قرار می‌گیرند.

  طبق مطالعه‌ای، 72 درصد مردم با توجه به کیفیت کارت ویزیت، در مورد یک شرکت نظر می دهند. بنابراین واضح است که کارت ویزیت می تواند کسب و کار شما را ارتقا ببخشد یا با شکست مواجه کند.

  آیا کارت ویزیت هنوز با اهمیت است؟

  بله، قطعا کارت ویزیت ابزاری بسیار با اهمیت، حتی در دنیای دیجیتال امروز است. آمار نشان می‌دهد که سالانه 10,000,000,000 کارت ویزیت در جهان چاپ می‌شود که خود به تنهایی برای ثابت کردن اهمیت کارت ویزیت کفایت می‌کند.

  بررسی کامل 7 دلیل اصلی اهمیت کارت های ویزیت در عصر دیچیتال

  1- مبادله اطلاعات تماس بصورت دیجیتالی غیر شخصی است

  شبکه سازی یا همان نِت‌وُرکینگ ایجاد ارتباط واقعی و حقیق است. ارسال اطلاعات از طریق ایمیل خیلی راحت است اما غیر شخصی هم هست. چشم تو چشم شدن از نزدیک صحبت کردن جوریه که یک رابطه واقعی شروع میشه.

  دو نفر که سرشان در موبایل هایشان است و دورادور برای یکدیگر چیزهایی رو تایپ می‌کنند، هیچ خاطره قابل توجهی از این برخورد در ذهنشان ایجاد نمی شود.

  2- کارت ویزیت تاثیرگذارترین ابزار بازاریابی مستقیم است.

  ایمیل مارکتینگ، ساخت سایت و پرداخت هزینه برای بهینه سازی آن برای موتورهای جست‌و‌جو و تبلیغات در رسانه ها همه و همه ابزار بسیار خوبی برای جلب مشتری و حک کردن نام برندتان در ذهن مخاطب است اما باز آن‌ها به اندازه یک ملاقات حضوری رو در رو با پایانی همراه با یک دست دادن و رد و بدل کردن کارت ویزیت همراه باشد، تاثیرگذار نیست.
  همیشه تعدادی از کارت های ویزیت خود را همرتان داشته باشید، درون جیب، داخل کیف پول یا کیف لپ تاپتان قرار دهید تا در هر زمان و هرجا که موقعیت معرفی خود را داشتید، یکی از آن ها را همراهتان داشته باشید.

  3- سهولت دادن اطلاعات تماس

  یکی از اهمیت های استفاده از کارت ویزیت، قدرت و راحتی استفاده از آن‌ها برای انتقال اطلاعات تماس شما و برندتان است.
  اطلاعات تماس یک شرکت برای مشتری حیاتی است. تمام اطلاعات تماس شما مانند آدرس ایمیل و شماره تماس شما روی کارت ویزیتتان قرار دارد.
  شخص گیرنده کارت می‌تواند به راحتی کارت را توی کیفش یا کشوی میزش قرار بده.

  4- کارت ویزیت اولین احساس درباره برندتان را در مخاطب ایجاد می کند

  هر کسب و کاری باید برای موفق شدن، توجه مشتریان هدف خود را جلب کند. در جهان امروز، روز به روز مردم حواس پرت تر می شوند و سختی به یاد نگاه داشتن هیچ چیز را به خود نمی‌دهند و خودِ این مطلب بر اهمیت کارت های ویزیت و اولین برداشت فوری از مخاطب مورد نظر می‌افزاید.

  طراحی کارت ویزیت جذاب و متفکر توجه را به خود جلب کرده و احساس مطلوبی برای شروع تجارت ایجاد می کند. لوگو شرکت، مشخصات شرکت با سلیقه نمایش داده شده ، استفاده از رنگ های مناسب و نوع چاپ مطمئناً جلوه ای حرفه ای به کارت می بخشد. و این یک برند را برای مشتریان قابل شناسایی می کند.

  5- جایگاه ویژه کارت ویزیت در بعضی فرهنگ ها

  کارت ویزیت در برخی فرهنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. برای آن‌ها، کارت ویزیت جزیی از تشریفات تجاری است. برای مثال، در هنگ گنک، زمانی که فردی کارت ویزیتش را به شما می دهد، شما باید کارت ویزیت خود را به وی تقدیم کنید و قطعا در صورت عدم انجام، فرصت کاری را از دست خواهید داد.

  در کشور ژاپن، اکثر مشتری ها از روی کیفیت کارت ویزیت شرکت، کالا یا خدماتش را قضاوت می کنند.

  6- دست یافتنی تر کردن کسب و کارتان

  روی کارت ویزیت باید مهارت های شما و یا شرکتتان هم درج شود. حک کردن اسم شرکت و اطلاعات تماستان کافی نیست. اگر کارت شما، دریافت کننده را از مهارت های دیگر شما هم مطلع کند، باعث می‌شود که مراجعات شما بیشتر شود. این بسیار مهم است که شما با افراد مشغول در زمینه های مختلف، آشنا شوید، این باعث می شود که تجارت شما به دیگران ارجاع داده شود.

  حتما ابتدا اطمینان حاصل کنید که طراحی کارت ویزیت شما به اندازه کافی حرفه‌ای است که دیگران را متقاعد کند که به شما مراجعه کند. بنابراین، حتما به یک طراح گرافیک و یا سایت و شرکت ارایه دهنده خدمات طراحی گرافیک حرفه‌ای برای طراحی کارت‌تان مراجعه کنید و همچنین برای چاپ کارت‌تان هم با چاپ‌خانه مناسبی ارتباط برقرار کنید و جنس کارت را هم جنس درجه یکی انتخاب کنید؛ اگر گیرنده کارت تحت تأثیر قرار بگیرد، احتمال مراجعه بیشتر به شما بالا می‌رود.

  7- کارت ویزیت ، ابزاری برای اعتماد سازی

  به دلیل فضای بسیار رقابتی در بازار، مشتریان باید به یک شرکت و محصولات آن اعتماد داشته باشند. کارت های ویزیت می توانند اعتماد نسب به شما را تا حدودی بالا ببرند.

  از آنجا که هنگام ردوبدل کردن کارت، تبادل نظرات رخ می‌دهد، این امر به ایجاد اعتماد کمک می کند. علاوه بر این، یک طراح گرافیک حرفه ای می داند که چگونه از رنگ و ابزارهای گرافیکی در طراحی کارت بهره ببرد تا اعتماد مخاطب را جلب کند. کارت ویزیتی که به صورت حرفه‌ای طراحی و سازمان‌دهی شده باشد، نماینده‌ای از برند شماست.

  اطلاعات پست: 7 دلیل اهمیت کارت ویزیت

  نویسنده : محمدرضا میرزاده

  اسم سایت : سایت طراحی یک

  : URL

  https://tarahiyek.com/reasons-business-cards-important/

  آخرین تاریخ آپدیت :

  December 13, 2020 | بیست و سوم آذر 1399

  تاریخ انتشار اولیه :

  December 11, 2020 | بیست و یک آذر 1399